TÁBOR MALÝCH KOSMONAUTŮ

Cena:2900 Kč
Druh:Příměstský tábor
Věk:od 8 do 15 let
Ubytování: Bez ubytování
Doprava: Vlastní doprava
Zdravotní omezení: Bez omezení

Turnusy

KapacitaObsazenost
1. turnus: 31.07.2023 - 04.08.202318 osob8

Podmínky pro přijetí zájemce o účast na tento příměstský tábor:

Věk minimálně 8 let, podmínkou je ale vychozený 3.ročník základní školy, výjimky jsou posuzovány individuálně.

Tábor nabízí dětem možnost zkusit dobrovolně kosmický let i pokračovat po prázdninách v astronomickém kroužku.

Tábor je určen i začátečníkům, kteří se chtějí něco nového dozvědět nebo si třeba postavit model rakety určený k vypuštění.

Děti se sejdou v 8:00 a odcházejí domů do 15:30, samotný program tábora začíná každý den v 9:00 a končí ve 14:30.

Jedna noc z týdenního pobytu (podle počasí) je vyhrazena pro přespání v naší táborové základně a pozorování noční oblohy.

Jde především o zábavnou a zčásti i vzdělávací akci pro děti a mládež.

Příměstský tábor je u nás určen všem dětem, které mají k astronomii a objevování vesmíru kladný vztah, ale třeba se bojí na delším letním táboře spát více nocí v odloučení od svých rodičů. Program začíná každý den kolem 8:00 hodin a končí odpoledne kolem 15.hodiny, nemusíme proto příliš omezovat dolní věkovou hranici. Přesto by účastník tábora měl mít absolvovanou alespoň 3.třídu ZŠ, aby pro něj program tohoto tábora byl "stravitelný" a zábavný. Především jde o schopnost účastníka rozumět přednáškám a programovým aktivitám, které jsou zaměřeny na astronomii a kosmonautiku, s níž se děti setkávají spíše až od 5.ročníku ZŠ. Po kladných odezvách u dětí a zkušenostech z předchozích let nabízíme i jednu pozorovací noc, kdy se každý účastník může sám rozhodnout, zda bude chtít tuto noc zvolenou podle počasí a zaměřenou na pozorování oblohy na hvězdárně přespat či nikoli.

Do programu tohoto tábora zařazujeme dopolední přednášky z astronomie či kosmonautiky nebo také dílnu, v které si mohou účastníci slepit létající model rakety Patriot nebo jiný nelétající model. V případě zájmu dětem nabídneme možnost "stát se na chvilku astronautem" v našem simulátoru letů vesmírem. Pokud se ukáží jeho schopnosti a zájem o podobnou aktivitu, můžeme jej pak zařadit mezi skupinu, která je ve výcviku v rámci oddílu astronautů kosmické lodi Prométheus. Po absolvování příměstského tábora má účastník možnost se stát členem astronomického kroužku pro nováčky nebo pokročilé. Stačí se přihlásit během září přes naše stránky. V případě, že účastník zájem nemá, po absolvování tábora je členem Astronomického klubu, což znamená celoroční možnost navštěvovat programy hvězdárny zdarma spolu se dvěma dalšími osobami doprovodu.

Pořadatel

Hvězdárna a radioklub lázeňského města Karlovy Vary o.p.s., K Letišti 144, Karlovy Vary, IČ: 26361850
Webové stránky: http://www.astropatrola.cz

Kontaktní osoba

Miroslav Spurný, letni.astronomicky.tabor@email.cz, tel.: +420777953421

Poloha tábora

Karlovy Vary, 36001
K Letišti 144

Fotogalerie